دسترسی سریع


جستجو


 

  

صفحه اصلی > شرکتهای هم گروه > بیمه عصر امین کارآفرین > محصولات و خدمات > بازدید اولیه و ارزیابی ریسک 
بازدید اولیه و ارزیابی ریسک

یکی از اساسی ترین مراحل ارائه پوشش بیمه ای توسط بیمه گر بازدید اولیه و ارزیابی ریسک است. بطوریکه بدون انجام این مرحله هیچ بیمه گری نمی تواند در مورد پوشش بیمه ای آن تصمیم گیری مناسب بنماید یا نرخ و شرایط بیمه ای ارائه نماید. در واقع بیمه گر با انجام این امر،‌ می تواند در مورد قبول یا عدم قبول پیشنهاد بیمه مربوط به یک ریسک خاص تصمیم بگیرد و در صورت تصمیم به قبول آن، نرخ بیمه و شرایط مناسب را به بیمه گذار ارائه نماید. بنابراین یکی از وظایف و مسؤلیت های شرکت های خدمات بیمه ای یاری رساندن به بیمه گر برای ارزیابی درست ریسک پیشنهادی بیمه گذار است. شرکت عصر امین کارآفرین توسط پرسنل متخصص خود یا کارشناسان حرفه ای در زمینه بازدید اولیه و ارزیابی ریسک،‌ تلاش می کند حتی الامکان از تمام ریسک های پیشنهادی بیمه گذاران در بیمه های اموال از جمله بیمه های اتومبیل،‌آتش سوزی، مهندسی، مسؤلیت و ... در محل بازدید و اطلاعات اولیه در مورد آنها جمع آوری و برای تصمیم گیری در مورد نرخ و شرایط بیمه آن گزارش کارشناسی تهیه نماید. بر اساس این گزارش نرخ بیمه و شرایط پذیرش ریسک تعیین و ارائه می شود. درصورتیکه در این مورد بیمه نامه ای صادر شود،‌ گزارش مزبور اساس کار خواهد بود که وضعیت ریسک را در زمان قبل از حادثه یا خسارت نشان خواهد داد.

در بسیاری موارد کارشناسان شرکت عصر امین کارآفرین در زمان بازدید اولیه راهنمایی های لازم را جهت پیشگیری از خسارت به بیمه گذاران محترم ارائه خواهند نمود. این راهنمائی ها ممکن است از خسارت های احتمالی بزرگ جلوگیری نماید و بیمه گذاران را از عواقب خطرناک آنها در امان نگهدارد. در حال حاضر، شرکت عصر امین کارآفرین در دو رشته "بیمه آتش سوزی" و "بیمه اتومبیل" رسما˝ بازدید اولیه انجام می دهد که ذیلا˝ در مورد آنها توضیح داده می شود:

بازدید اولیه بیمه آتش سوزی:

شرکت عصر امین کارآفرین با اخذ مجوز از بیمه کارآفرین،‌ می تواند از کلیه ریسک های پیشنهادی "مسکونی"، "صنعتی" و "غیر صنعتی" بازدید اولیه انجام دهد و در مورد آنها گزارش کارشناسی تهیه نماید. در بسیاری از موارد ریسک های مسکونی و غیر صنعتی توسط کارشناسان شرکت و بعضی از ریسک های صنعتی بزرگ توسط کارشناسان حرفه ای خارج از شرکت بازدید می شود و در مورد آنها گزارش تهیه و به بیمه گر ارائه می گردد.

 

از آنجاییکه در بیمه آتش سوزی، خطرات اصلی آتش سوزی، صاعقه، انفجار و خطرات اضافی همچون، زلزله، سیل، ترکیدگی لوله آب، ضایعات برف و باران و ... پوشش داده می شوند، کارشناسان اعزامی از سوی شرکت عصر امین کارآفرین در بازدید های خود از ریسک های مسکونی،‌صنعتی و غیرصنعتی به تمام شرایط و وضعیت های بالقوه ای که ممکن است در بروز یا تشدید خطرات مزبور نقش داشته باشند، توجه می نمایند و اطلاعات کامل در مورد آنها جمع آوری و در گزارشات خود آنها را از نظر میزان تأثیرگذاری بر احتمال بروز خطرات آتش سوزی و ... تجزیه و تحلیل می نمایند. در بسیاری از اوقات کارشناسان عصر امین کارآفرین حضورا˝ راهنمائیها یا تذکراتی را جهت رعایت موارد ایمنی و کاهش شرایط تشدید خطر به بیمه گذاران ارائه می کنند و در صورت لزوم توصیه هایی را در گزارشات خود ذکر می نمایند. درصورتیکه شرایط تشدید خطر در محل مورد بازدید به حدی باشد که احتمال بروز خسارت را تا حد زیادی افزایش داده باشد،‌ کارشناسان عصر امین کارآفرین ممکن است عدم پذیرش ریسک را به بیمه گر پیشنهاد کنند و یا پذیرش آن را به شرط رعایت نکات ایمنی خاصی پیشنهاد نمایند.

در هر حال کارشناسان شرکت عصر امین کارآفرین اصول حرفه ای را بطور کامل رعایت خواهند کرد و در این مورد هم موقعیت بیمه گذار و هم منافع و مصلحتهای بیمه گر را در نظر خواهند گرفت. درصورتیکه ریسکی نواقص و اشکالاتی داشته باشد ولی با راهنمایی و برخی اقدامات پیشگیرانه قابل رفع باشد کارشناسان شرکت پیشنهاد پذیرش ریسک توسط بیمه گر را خواهند داد.

بازدید اولیه بیمه بدنه اتومبیل:

کارشناسان صدور بیمه اتومبیل در شرکت عصر امین کارآفرین، موظفند از کلیه اتومبیل هایی که توسط بیمه گذاران برای اخذ بیمه بدنه مراجعه می نمایند، بازدید اولیه انجام دهند و مدارک اتومبیل را با شماره های پلاک، موتور و شاسی آن مطابقت داده و صحت و درستی آن را تأیید و در مورد وضعیت ظاهری اتومبیل از نظر آسیب های احتمالی گزارش تهیه نمایند.

 

 

جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩


پیوندهای اقتصادیآمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3950 | بازدید امروز : 360 | کل بازدید : 584868 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 

 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به شرکت سرمایه گذاری بانک کارآفرین تعلق دارد. Privacy Policy / Copyright © 2013 - 2014, Karafarin Investment Group